Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

TAK, igły do podawania insuliny tępią się. Bardzo ważne jest aby wymieniać igły przed każdym wkłuciem insuliny. Chorzy dostają 5 igieł na paczkę wkładów z insuliną więc często zmieniają igłę tylko przy wymianie wkładu. Jednak jest to bardzo niewłaściwe postępowanie.

 

 

 

Igła przechodząc przez skórę tępi się, i kolejne wkłucia nie dość, że są bardziej bolesne to powodują, że skóra „broni” się przed tępą igłą powodując powstawanie zrostów. Z kolei jeśli poda się insulinę w okolicę zrostu to może nie wchłonąć się prawidłowo i wówczas może dojść do wysokich wartości glikemii we krwi i błędnego przekonania, że zastosowało się zbyt małą dawkę insuliny. Z kolei jeśli innym razem poda się większą dawkę insuliny w okolice skóry brzucha bez zrostu to może dojść do niedocukrzenia.

 

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Pacjenci  stosujący flozyny (Forxiga, Invokana, Jardiance),  zgłaszają się do Poradni Diabetologicznej prosząc...

Określona seria leku o nazwie Thiogamma, wydawanego wyłącznie na receptę, stosowanego wśród chorych na cukrzycę...

Tak, to prawda, że od 01.07.2019 Diaprel MR 60 mg, lek powszechnie stosowany przez wiele osób chorych na cukrzyce...

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2020 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję