Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

TAK, igły do podawania insuliny tępią się. Bardzo ważne jest aby wymieniać igły przed każdym wkłuciem insuliny. Chorzy dostają 5 igieł na paczkę wkładów z insuliną więc często zmieniają igłę tylko przy wymianie wkładu. Jednak jest to bardzo niewłaściwe postępowanie.

 

 

 

Igła przechodząc przez skórę tępi się, i kolejne wkłucia nie dość, że są bardziej bolesne to powodują, że skóra „broni” się przed tępą igłą powodując powstawanie zrostów. Z kolei jeśli poda się insulinę w okolicę zrostu to może nie wchłonąć się prawidłowo i wówczas może dojść do wysokich wartości glikemii we krwi i błędnego przekonania, że zastosowało się zbyt małą dawkę insuliny. Z kolei jeśli innym razem poda się większą dawkę insuliny w okolice skóry brzucha bez zrostu to może dojść do niedocukrzenia.

 

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Tak, to prawda, że od 01.07.2019 Diaprel MR 60 mg, lek powszechnie stosowany przez wiele osób chorych na cukrzyce...

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić...

Cukrzyca typu 1 jest szczególnie dokuczliwa dla najmłodszych chorych - ich życie od praktycznie niepamiętnych dni...

Już 20 lat temu naukowcy z Australii zauważyli, że istnieje związek pomiędzy zakażeniem rotawirusami a...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję