Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Ponieważ pytania o wykonanie krzywej cukrowej i krzywej insulinowej  powtarzają się więc publikujemy post na ten temat ;-)

 

 

W przypadku cukrzycy ciążowej leczonej dietą, niezależnie od metody rozwiązania ciąży tj.CC czy poród siłami natury, po porodzie NIE trzeba dokonywać pomiarów glikemii na glukometrze. Warto utrzymać zalecenia dotyczące diety w cukrzycy ciążowej gdyż dieta taka jest po prostu dietą zdrowego człowieka, czyli taką jaką każda zdrowa osoba powinna stosować. Krzywą cukrową należy wykonać po 6-12 tygodniach po porodzie. Nie zaleca się wykonywania krzywej insulinowej gdyż brakuje norm do interpretacji wyników takiego badania.

Z uwagi na to, że przebycie cukrzycy ciążowej jest czynnikiem ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2 w przyszłości wskazane jest oznaczanie glikemii na czczo raz w roku.

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Określona seria leku o nazwie Thiogamma, wydawanego wyłącznie na receptę, stosowanego wśród chorych na cukrzycę...

Tak, to prawda, że od 01.07.2019 Diaprel MR 60 mg, lek powszechnie stosowany przez wiele osób chorych na cukrzyce...

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić...

Cukrzyca typu 1 jest szczególnie dokuczliwa dla najmłodszych chorych - ich życie od praktycznie niepamiętnych dni...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję