Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Ponieważ pytania o wykonanie krzywej cukrowej i krzywej insulinowej  powtarzają się więc publikujemy post na ten temat ;-)

 

 

W przypadku cukrzycy ciążowej leczonej dietą, niezależnie od metody rozwiązania ciąży tj.CC czy poród siłami natury, po porodzie NIE trzeba dokonywać pomiarów glikemii na glukometrze. Warto utrzymać zalecenia dotyczące diety w cukrzycy ciążowej gdyż dieta taka jest po prostu dietą zdrowego człowieka, czyli taką jaką każda zdrowa osoba powinna stosować. Krzywą cukrową należy wykonać po 6-12 tygodniach po porodzie. Nie zaleca się wykonywania krzywej insulinowej gdyż brakuje norm do interpretacji wyników takiego badania.

Z uwagi na to, że przebycie cukrzycy ciążowej jest czynnikiem ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2 w przyszłości wskazane jest oznaczanie glikemii na czczo raz w roku.

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Tak, to prawda, że od 01.07.2019 Diaprel MR 60 mg, lek powszechnie stosowany przez wiele osób chorych na cukrzyce...

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić...

Cukrzyca typu 1 jest szczególnie dokuczliwa dla najmłodszych chorych - ich życie od praktycznie niepamiętnych dni...

Już 20 lat temu naukowcy z Australii zauważyli, że istnieje związek pomiędzy zakażeniem rotawirusami a...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję