Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

To kolejne pytanie, które często powtarza się. Chorzy na cukrzycę, którzy są dobrze wyedukowani diabetologicznie i prawidłowo kontrolują swoją cukrzycę, mogą uprawiać każdy sport i trenować tyle razy w tygodniu na ile mają na to ochotę. Wymaga to niestety od trenującego dużego zaangażowania w leczenie swojej cukrzycy.
 
 
 
 
 
    Wysiłek tlenowy i wysiłek oporowy w odmienny sposób wpływają na glikemię. W dużym uproszczeniu- wysiłek tlenowy będzie ją obniżał a wysiłek oporowy podwyższał. Przeciwskazaniem do podejmowania wysiłku fizycznego jest obecność powikłań cukrzycy- tych ostrych np. hipoglikemii czy istotnej hiperglikemii ( np. >300 mg/dl, lub >250 mg/dl i ketony w moczu) oraz przewlekłych np. zaawansowanych stadiów retinopatii cukrzycowej, cukrzycowej choroby nerek, neuropatii autonomicznej. Podejście w tej kwestii jest indywidualne. Wszyscy, zarówno chorzy jak i zdrowi, powinni wykonywać regularny wysiłek, ponieważ regularna aktywność fizyczna przedłuża życie ;)
 

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić...

Cukrzyca typu 1 jest szczególnie dokuczliwa dla najmłodszych chorych - ich życie od praktycznie niepamiętnych dni...

Już 20 lat temu naukowcy z Australii zauważyli, że istnieje związek pomiędzy zakażeniem rotawirusami a...

Nowoczesne, niestety nierefundowane leki, nie tylko obniżają cukier we krwi ale też korzystnie działają na serce....


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję