Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Okazuje się, że są pacjenci chorzy na cukrzyce typu 1, którzy nie wiedzą o tym, że jest dostępna taka pompa insulinowa, która robi coś więcej niż tylko podaje insulinę i zablokuje jej dopływ gdy wystąpi niedocukrzenie. Ta pompa  to MiniMed 640G firmy Medtronic dodatkowo (oczywiście gdy noszone są sensory) zatrzyma przepływ insuliny  gdy przewidzi, że cukier może spaść za bardzo czyli nie dopuści do niedocukrzenia oraz wznowi przepływ insuliny gdy będzie to już bezpieczne.

 

 

    Pompa ta posiada SmartGuard, który stara się naśladować prace trzustki w taki sposób jak u osoby zdrowej i chroni chorego na cukrzycę przed niedocukrzeniem. Zastosowanie sensora do ciągłego monitorowania glikemii pozwala na obserwowanie  ciągłych zmian glikemii przez 24 h na dobę. Sensor łaczy się z pompą insulinową i od razu pokazuje jej informacje o tym jaka jest glikemia i jest w stanie na 30 minut wcześniej przewidzieć spadek glikemii i automatycznie zatrzymać podawanie insuliny.

 

Na ekranie pompy wyświetla się tez informacja o ilości aktywnej insuliny i jest ona uwzględniana przy obliczeniach dokonuwnaych przez kalkulator bolusa

dodatkowo pompa jest wodoszczelna co ułatwia uprawianie sportów wodnych

Dodatkowo do pompy jest dostarczone  oprogramowanie CareLink Personal, które  to narzędzie internetowe pomaga w kontroli cukrzycy.

 

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić...

Cukrzyca typu 1 jest szczególnie dokuczliwa dla najmłodszych chorych - ich życie od praktycznie niepamiętnych dni...

Już 20 lat temu naukowcy z Australii zauważyli, że istnieje związek pomiędzy zakażeniem rotawirusami a...

Nowoczesne, niestety nierefundowane leki, nie tylko obniżają cukier we krwi ale też korzystnie działają na serce....


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję