Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W prasie naukowej pojawiają się doniesienia o tym, że stosowane powszechnie słodziki mogą negatywnie wpływać na bakteryjną  florę jelitową - tzw. mikrobiotę jelitową.  Mówisz:  mnie to nie dotyczy, ja słodzików nie używam. Nie jest to jednak takie oczywiste, gdyż większość ludzi spożywa słodziki nawet o tym nie wiedząc ponieważ dodawane są one do wszelkich pokarmów i napojów.

Prawidłowa flora bakteryjna jelit odgrywa z kolei ważną rolę nie tylko dla samego przewodu pokarmowego ale też dla układu odpornościowego, gospodarki węglowodanowej  i może wiązać się z wpływem na masę ciała. Badania na temat wpływu słodzików na florę bakteryjna jelit prowadzone są już od lat 80- tych ale nie jest jeszcze ustalone ich ostateczne znaczenie w tym aspekcie dlatego warto zastanowić się nad składem spożywanych potraw i napojów.

 

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Tak, to prawda, że od 01.07.2019 Diaprel MR 60 mg, lek powszechnie stosowany przez wiele osób chorych na cukrzyce...

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić...

Cukrzyca typu 1 jest szczególnie dokuczliwa dla najmłodszych chorych - ich życie od praktycznie niepamiętnych dni...

Już 20 lat temu naukowcy z Australii zauważyli, że istnieje związek pomiędzy zakażeniem rotawirusami a...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję