Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

O systemie Eversense pisaliśmy już w styczniu i lipcu tego roku opisując jego działanie i pierwsze wszczepienie w Polsce rok temu, które miało miejsce w Oddziale Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Pozaniu.  30 października  tego roku Eversense XL został wszczepiony w Oddziale  Chorób Wewnętrznych i Diabetologii SPSK nr 1 w Zabrzu  trzem pacjentom chorującym na cukrzycę. Pierwszy  w Polsce wszczepiony czujnik Eversense działał do 90 dni a obecny system działa aż do 180 dni dlatego nazywa się Eversense XL. Wydarzenie to zostało opisane na stronie szpitala.https://www.szpital.zabrze.pl/zycie-chorego-na-cukrzyce-co-trzeba-zrobic-zeby-nie-bolalo/

Chorzy na cukrzycę, zwłaszcza leczeni insuliną dokonują nawet 10-12 pomiarów glukozy na dobę – każdy pomiar wiąże się z ukłuciem palca w celu uzyskania kropli krwi do pomiaru na glukometrze. Nowy system kontroli stężenia glukozy w organizmie dotyczy pomiaru w płynie śródtkankowym, który dokonywany jest dzięki wszczepionemu pod skórę ramienia małemu  (wielkość połowy zapałki ) czujnikowi. Wszczepienie czujnika, w opinii pacjentów, prawie nie boli a sam zabieg trwa kilkanaście minut. Na czujnik przykleja się za pomocą plastra nadajnik. Pomiary glukozy dokonywane są co 5- minut. Wszystkie pomiary w sposób ciągły przekazywane są do smartfona i pacjent może je na bieżąco śledzić. Co więcej gdy stężenie glukozy wzrośnie lub zmniejszy się za bardzo chory otrzyma o tym informację w postaci wibracji w ciele a także alarmu na telefonie. Dodatkowo osoby, którym pacjent udostępni dane do aplikacji połączonej z Eversense również będą informowane o tych zdarzeniach.

 

 

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Tak, to prawda, że od 01.07.2019 Diaprel MR 60 mg, lek powszechnie stosowany przez wiele osób chorych na cukrzyce...

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić...

Cukrzyca typu 1 jest szczególnie dokuczliwa dla najmłodszych chorych - ich życie od praktycznie niepamiętnych dni...

Już 20 lat temu naukowcy z Australii zauważyli, że istnieje związek pomiędzy zakażeniem rotawirusami a...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję