Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nadwaga i otyłość są jednymi z największych problemów społecznych w krajach wysoko rozwiniętych i przyczyniają się do wielu chorób, m.in. cukrzycy typu 2 oraz dysfunkcji układu krążenia. Wiele osób próbując zrzucić zbędne kilogramy sięga po sztuczne niskokaloryczne słodziki, próbując zastąpić nimi zwykły cukier. 

 

 

    Badania pokazują, że substancje te czynią więcej szkody niż pożytku. Grupa badaczy przeprowadziła obserwację na ponad 400 tysiącach osób przez 10 lat. Okazało się, że stosowanie sztucznych słodzików nie wiąże się z redukcją wagi, natomiast w długoterminowej obserwacji pozytywnie koreluje (zwiększa ryzyko) z otyłością, podwyższonym ciśnieniem tętniczym, cukrzycą typu 2, udarem mózgu i chorobami serca.
    Badacze podkreślają, że potrzebne jest więcej badań dotyczących stosowania sztucznych słodzików. Nie jest znany dokładny wpływ tych substancji na zdrowie. Jednak warto zauważyć, że przytoczone badanie sugeruje, że wywołują one efekt odwrotny od zamierzonego.

źródło: medicalnewstoday.com

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Wielu chorych nie jest w stanie zrezygnować ze słodzenia herbaty czy kawy i wówczas pada pytanie czy można...

Bardzo uogólniając zapotrzebowanie kaloryczne przeciętnie aktywnej osoby wynosi ok 35 kcal/kg należnej masy...

Zależy to od spożytej ilości.         W każdej cukrzycy można jeść czekoladę. Wszystko zależy tylko...

Wielu pacjentów sądzi, że w diecie chorego na cukrzycę najważniejsze jest unikanie tłustych i smażonych...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję