Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

"Długość dźwięku samotności" tak śpiewał piosenkarz w klasyku zespołu Myslowitz. Jednak nie była to piosenka o cukrzycy lecz o samotności. Co ma jedno do drugiego? Badania wykazały,  że spożywanie posiłków w samotności sprzyja zachorowaniu na cukrzycę lub pogorszeniu istniejącej już choroby.
     

 

 
    Jak się okazuje wsparcie społeczne jest ważne na każdym etapie życia, nawet podczas posiłków. Wykazano, że unikanie spożywania posiłków w gronie znajomych, współpracowników czy krewnych sprzyja powstaniu otyłości (co najmniej 2 posiłki dziennie zjedzone w samotności), zespołu metabolicznego, cukrzycy czy destabilizacji istniejącej cukrzycy. Dzieje się tak, ponieważ samotność zmniejsza zdolność do reakcji na stres, zwiększa niepokój. W badaniu wykazano również, że posiłki jedzone wspólnie poprawiają zdolność do działania w stresie i poprawiają obiektywne parametry takie jak glikemia na czczo, ciśnienie tętnicze czy stężenie lipidów we krwi.  Już w 2015 roku wykazano, że izolacja społeczna i życie w samotności zwiększa ryzyko śmiertelności o 30 procent.
    Oczywiście, jeśli obracamy się w gronie znajomych, z którymi jemy w popularnych sieciach fast-food to również prędzej czy później rozwinie nam się cukrzyca. Natomiast zrównoważony tryb życia, regularne zjadanie zdrowych posiłków i codzienna aktywność fizyczna oraz grono znajomych może nam pomóc w nierównej walce z otyłością i cukrzycą.


źródło: diabetes.co.uk

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Wielu chorych nie jest w stanie zrezygnować ze słodzenia herbaty czy kawy i wówczas pada pytanie czy można...

Bardzo uogólniając zapotrzebowanie kaloryczne przeciętnie aktywnej osoby wynosi ok 35 kcal/kg należnej masy...

Zależy to od spożytej ilości.         W każdej cukrzycy można jeść czekoladę. Wszystko zależy tylko...

Wielu pacjentów sądzi, że w diecie chorego na cukrzycę najważniejsze jest unikanie tłustych i smażonych...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję