Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zdrowa dieta i regularne uprawianie aktywności fizycznej może pomóc w podejmowaniu decyzji, zapamiętywaniu zdarzeń czy supianiu uwagi na czytaniu naszych artykułów. Do takiego wniosku doprowadziło długoletnie badanie w USA.
     

 

 

    Badane osoby (wszystkie z cukrzycą typu 2) podzielono na dwie grupy. Jedna z grup miała za zadanie prowadzić dietę 1200-1800 kcal oraz poświęcać na aktywność fizyczną 175 minut tygodniowo. Natomiast druga grupa uzyskała tylko wsparcie edukacyjne. Po 10 latach badane osoby poddano badaniu rezonansu magentycznego mózgu i mieli za zadanie wykonać kilka testów sprawdzających fukncje poznawcze (uwaga, pamięć, percepcja, funkcje wykonawcze). Wyniki okazały sie jednoznaczne. Grupa osób wykonujących ćwiczenia oraz prowadząca dietę uzyskała dużo lepsze przepływy krwi przez mózg, jednakże największy efekt można było zauważyć wśród osób z nadwagą a nie otyłością. Oczywiście ta grupa lepiej rozwiązywała testy sprawności mózgu. To badanie pokazuje, że zmiany powstające w ciele razem z otyłością są niewyobrażalnie duże i nawet jeśli wprowadzimy restrykcyjne zmiany w swoim życiu to i tak ciężko będzie osiągnąć znaczącą poprawę.
    Zdrowe ciało idzie w parze ze zdrowym umysłem, to wiadomo nie od dziś. 10 letnie obserwacje nie mogą się mylić – zdrowy tryb życia pozwala na dłuższe cieszenie się jasnym umysłem.źródło: diabetes.co.uk

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Wielu chorych nie jest w stanie zrezygnować ze słodzenia herbaty czy kawy i wówczas pada pytanie czy można...

Bardzo uogólniając zapotrzebowanie kaloryczne przeciętnie aktywnej osoby wynosi ok 35 kcal/kg należnej masy...

Zależy to od spożytej ilości.         W każdej cukrzycy można jeść czekoladę. Wszystko zależy tylko...

Wielu pacjentów sądzi, że w diecie chorego na cukrzycę najważniejsze jest unikanie tłustych i smażonych...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję