Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Smartwache, czyli inteligentne zegarki na dobre zagościły na naszych rękach. W związku z rozpowszechnieniem cukrzycy, a zwłaszcza wśród osób młodych firmy produkujące te urządzenia próbują stworzyć Ionic, czyli inteligentny zegarek dedykowany chorym na cukrzycę.

 

 


    Dwie firmy – Fitbit i Dexcom wspólnie opracowały prototyp zegarka, którego główna funkcja opiera się ciągłym pomiarze stężenia glukozy we krwi opatentowanym przez firmę Dexcom. Zegarek łączy się z czujnikiem, który znajduje się w tuż pod skórą pacjenta i zbiera z niego dane – stężęnie glukozy, wysycenie tlenem hemoglobiny oraz akcję serca. Następnie dane można przesłać na urządzenia mobilne z systemem iOS lub Android. Premiera została ogłoszona na 2018 rok.
    Jak na razie nie opublikowano informacji co do założenia lub wymiany czujnika, porównywalności pomiarów glukozy z glukometrami czy tez wiarygodności urządzenia. Przypuszczalnie Ionic stanie się gadżetem dla pacjentów i miejmy nadzieje pomoże uzyskiwać docelowe wartości glikemii i HbA1c.


źródło: diabetes.co.uk

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Nadal niektórzy pacjenci nie wiedzą kiedy mierzyć stężenie glukozy we krwi. Zatem kobiety z cukrzycą ciążową-...

Każdy pacjent chorujący na cukrzycę powinien prowadzić domową samokontrolę poziomu cukru. Zazwyczaj postrzega...

Często taki zwrot słyszymy od fachowca, który wymienia drobną część w silniku naszego samochodu. Następnie albo...

Smartwache, czyli inteligentne zegarki na dobre zagościły na naszych rękach. W związku z rozpowszechnieniem...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję