Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Diabetolodzy w leczeniu cukrzycy nieustannie dążą do doskonałości. Pompa insulinowa jest niewątpliwie przełomowym urządzeniem i stanowi próbę naśladowania działania ludzkiej trzustki. Jakie są zatem wskazania i przeciwwskazania do użycia pompy insulinowej?

 


    Pompa insulinowa będzie bez wątpienia przydatna dla pacjentów młodych, którzy prowadzą aktywny tryb życia o nienormowanych godzinach pracy i odpoczynku, a chcą osiągnąć docelowe wartości glikemii. Podobnie sportowcy mogą lepiej zaplanować czas swoich treningów, posiłki i odpoczynek. Pompy insulinowe są również używane przez przyszłe matki, które muszą pilnować rygorystycznych wartości glikemii. Opisywane urządzenie jest też świetną alternatywą dla osób, które mają obawy przed wielokrotnymi wstrzyknięciami insuliny i wolą, żeby pompa za nich pracowała.
    Niestety pompa insulinowa pomimo wielu wskazań i zalet nie jest formą terapii dla wszystkich chorych na cukrzycę. Na pewno osoby niepełnosprawne intelektualnie mogą mieć duży problem z obsługą tego urządzenia, podobnie jak pacjenci niedowidzący, z zaburzeniami pamięci czy też niesprawni manualnie.
    Pompy insulinowe mają nadal istotną wadę, którą ciężko jest niektórym pacjentom zaakceptować – urządzenie i akcesoria są drogie.

źródło: emedicine.medscape.com

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Nadal niektórzy pacjenci nie wiedzą kiedy mierzyć stężenie glukozy we krwi. Zatem kobiety z cukrzycą ciążową-...

Każdy pacjent chorujący na cukrzycę powinien prowadzić domową samokontrolę poziomu cukru. Zazwyczaj postrzega...

Często taki zwrot słyszymy od fachowca, który wymienia drobną część w silniku naszego samochodu. Następnie albo...

Smartwache, czyli inteligentne zegarki na dobre zagościły na naszych rękach. W związku z rozpowszechnieniem...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję