Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Levemir jest analogiem insuliny ludzkiej stosowanym w leczeniu cukrzycy. Lek jest dostępny we wkładzie 3 ml, zwanym Penfill, i przeznaczony jest do stosowania z systemami do podawania insuliny. Levemir jest długodziałającym analogiem insuliny ludzkiej zmniejszającym stężenie glukozy we krwi. Czas działania leku wynosi do 24 godzin w zależności od dawki.

 


Dawkowanie

Dawkowanie preparatu Levemir należy dostosowywać indywidualnie. Levemir powinien być stosowany raz lub dwa razy na dobę w zależności od zapotrzebowania pacjenta. Pacjentom wymagającym do osiągnięcia optymalnej kontroli stężenia glukozy we krwi dwóch dawek na dobę wieczorną dawkę można podawać wieczorem lub przed snem.

Wykazano skuteczność i bezpieczeństwo stosowania preparatu Levemir u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat w badaniach trwających do 6 miesięcy. Nie przeprowadzono badań dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania preparatu Levemir u dzieci poniżej 6 lat.

 

Podawanie

Levemir jest podawany podskórnie we wstrzyknięciu w udo, tkankę podskórną brzucha lub okolicę mięśnia naramiennego. Tak jak w przypadku ludzkich insulin, stopień i szybkość wchłaniania insuliny detemir mogą być większe po podskórnym podaniu w tkankę podskórną brzucha lub okolicę naramienną niż w udo. Miejsca wstrzyknięć powinny zatem być zmieniane w obrębie tego samego obszaru anatomicznego.

Do opakowania preparatu Levemir Penfill dołączona jest ulotka ze szczegółową instrukcją użytkowania, do której należy się stosować.

Levemir Penfill jest przeznaczony do stosowania z systemami do podawania insuliny firmy Novo Nordisk i igłami NovoFine. Należy stosować się do szczegółowej instrukcji obsługi dołączonej do opakowania systemu do podawania insuliny.

Preparatu Levemir nie należy podawać dożylnie, gdyż może to spowodować ciężką hipoglikemię. Należy unikać podania domięśniowego.

Maksymalne stężenie w osoczu występuje między 6 a 8 godziną po podaniu. W przypadku podawania dwa razy na dobę stan równowagi dynamicznej w osoczu występuje po 2-3 dawkach.

 

 

Okres trwałości

Okres ważności wynosi 2 lata.

Przechowywać w lodówce (2 st. C - 8 st. C), z dala od zamrażalnika. Nie zamrażać. Wkład przechowywać w opakowaniu zewnętrznym w celu ochrony przed światłem.

Po pierwszym użyciu: nie przechowywać w lodówce ani w temperaturze powyżej 30 st. C. Zużyć w ciągu 6 tygodni. Preparat Levemir należy chronić przed nadmiernym ogrzaniem i światłem słonecznym.

 


 

Producent: novonordisk.pl

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję