Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

To kolejne pytanie, które często powtarza się. Chorzy na cukrzycę, którzy są dobrze wyedukowani diabetologicznie i prawidłowo kontrolują swoją cukrzycę, mogą uprawiać każdy sport i trenować tyle razy w tygodniu na ile mają na to ochotę. Wymaga to niestety od trenującego dużego zaangażowania w leczenie swojej cukrzycy.
 
 
 
 
 
    Wysiłek tlenowy i wysiłek oporowy w odmienny sposób wpływają na glikemię. W dużym uproszczeniu- wysiłek tlenowy będzie ją obniżał a wysiłek oporowy podwyższał. Przeciwskazaniem do podejmowania wysiłku fizycznego jest obecność powikłań cukrzycy- tych ostrych np. hipoglikemii czy istotnej hiperglikemii ( np. >300 mg/dl, lub >250 mg/dl i ketony w moczu) oraz przewlekłych np. zaawansowanych stadiów retinopatii cukrzycowej, cukrzycowej choroby nerek, neuropatii autonomicznej. Podejście w tej kwestii jest indywidualne. Wszyscy, zarówno chorzy jak i zdrowi, powinni wykonywać regularny wysiłek, ponieważ regularna aktywność fizyczna przedłuża życie ;)
 

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Polska Firma Diagnosis, producent m.in glukometrów takich jak Diagnostic Gold Strip czy Abra  przygotowała krótką...

Okazuje się, że tak. Ok 80% osób chorych na cukrzycę ma nadwagę lub otyłość. Niektórzy z nich w celu poprawy...

Coraz więcej osób pyta się o informacje na temat nowoczesnych leków i ich nazwy. Dziś piszemy o flozynach. Leki...

Niestety tak. Hipotez tego zjawiska jest kilka. Przypuszcza się, że powodem, dla którego nowotwory powstają u...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2018 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję