Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Współcześnie pacjenci coraz częściej sięgają do zasobów Internetu, żeby dowiedzieć się więcej o swojej chorobie i metodach jej leczenia jednak zwykle nie mają pewności czy czytane treści są wiarygodne.

Klinika Diabetyka powstała w celu dostarczania chorym na cukrzycę profesjonalnej, najnowszej wiedzy na temat choroby i jej powikłań. Treści umieszczane na stronie są nadzorowane wyłącznie przez lekarzy, co wyróżnia ją na tle innych stron internetowych przeznaczonych dla pacjentów.

Lekarze biorący udział w tworzeniu portalu są uznanymi
autorytetami w medycynie, specjalistami z zakresu diabetologii, kardiologii i neurologii. Portal tworzą też młodzi lekarze w trakcie specjalizacji oraz doświadczeni edukatorzy diabetologiczni, którzy chętni są wyszukiwać nowości ze świata medycyny i przygotowywać je w przystępny dla pacjentów sposób.

Pacjenci mogą zadać pytanie diabetologowi, a zadawane pytania i odpowiedzi będą publikowane.

 

 

 Rada naukowa

 

 

 

 prof. dr hab.med. Janusz Gumprecht

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetologii,hipertensjologii i transplantologii

 

Swoją pracę naukowca łączy z kierowaniem Oddziałem Chorób Wewnętrznych i Diabetologii SPSK1 w Zabrzu oraz pracą w Poradni Przyklinicznej SPSK nr 1 w Zabrzu. Zainteresowania naukowe skupia przede wszystkim wokół powikłań cukrzycy i temu w jaki sposób wcześnie im zapobiegać i wykrywać.
Oddany pacjentom, chętny do pomocy w każdej sytuacji. Uważa, że leczenie wysiłkiem fizycznym w połączeniu z prawidłową dieta jest kluczem do sukcesu w leczeniu cukrzycy.
Służy chorym przykładem, gdyż sam jest aktywny fizycznie, a ulubionymi formami są ćwiczenia na siłowni, jazda na rowerze i golf. Prywatnie dumny tata Kuby, który jest lekarzem i chce zostać kardiologiem.
 

dr med. Katarzyna Nabrdalik

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii

 

W swojej pracy naukowej zainteresowana jest w dużej mierze kwestią edukacji diabetologicznej chorych na cukrzycę i sposobem jej poszerzania, a także powikłaniami cukrzycy. Pracuje w oddziale Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym nr 1 Zabrzu, w przyklinicznej Poradni Diabetologicznej oraz w Poradni Diabetologicznej w Knurowie i Pyskowicach. Lubi swoich pacjentów i swoją pracę. Służy przykładem zdrowego trybu życia, gdyż kilka razy w tygodniu ćwiczy na siłowni i, gdy starczy czasu, to jeszcze eksploatuje bieżnię w domu. W ostatnim czasie zafascynowana jest żeglarstwem i sportami motorowodnymi będąc członkiem Śląskiego Yacht Clubu. Prywatnie mama trzech córeczek: Marysi, Lidki i Poli, które nie lubią frytek, ale za to zajadają się kaszą gryczaną i uwielbiają zajęcia na basenie.

lek. Hanna Kwiendacz

W trakcie specjalizacji z diabetologii

 

W swojej pracy naukowej skupia się na powikłaniach nefrologicznych cukrzycy i ich genetycznym podłożu, które będą tematem jej pracy doktorskiej. Poza tym pracuje w oddziale Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu i bardzo lubi swoją pracę, a chorym poświęca dużo czasu zwracając szczególną uwagę na prawidłową edukację diabetologiczną. Zachęca chorych do wszelkich form aktywności fizycznej, zwłaszcza górskich wycieczek, które sama bardzo lubi. Prywatnie mama Wojtusia, który przemierza razem z nią górskie szlaki.
 

 

Mgr Bożena Rabowicz

Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych wydziału Opieki Zdrowotnej.

 

Trener pomp insulinowych od 2012 r., specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego od 2013 r. , magister pielęgniarstwa od 2015 r./ Zatrudniona w Klinice Chorób Wewnętrznych , Diabetologii i Nefrologii, gdzie od 2002 r. pełni funkcje pielęgniarki oddziałowej. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej a praca z chorymi na cukrzycę jest dla niej pasją. W wolnych chwilach czyta książki, jeździ na rowerze oraz uczestniczy w zajęciach fitness.
 

 

Mgr Beata Stepanow

Dyrektor Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej w Kleczewie, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, doktorantka  Śląskiego Uniwersytetu  Medycznego  w Katowicach na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

 

Przez ostatnie lata została uhonorowana Tytułem Pielęgniarki Roku i nagrodą „Kryształowego Kolibra” od Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Tytułem Osobowość Roku, Człowiek Roku oraz została Kobietą Medycyny 2016  w plebiscycie Portali Medycznych. Otrzymała „Odznakę honorową za zasługi dla Miasta Konina” przyznaną przez Prezydenta Miasta Konina, a także Wyróżnienie Św. Kamila w 2013 r., patrona chorych i służby zdrowia, przyznawane z okazji Światowego Dnia Chorego, w kategorii: pracownicy służby zdrowia z pasją realizujący swoją misję dla dobra chorych i cierpiących. Prowadzi działalność edukacyjno-szkoleniową, najpopularniejszą formą jest współorganizacja lokalnych akcji profilaktycznych pod nazwą  „Zdrowie to podstawa”. Prowadzoną na tej bazie pracę badawczą „Zdrowie to podstawa — czy warto przeprowadzać regionalne akcje profilaktyczne?” przedstawiła podczas międzynarodowej konferencji diabetologicznej w Barcelonie w 2013r.

Zainicjowała pierwszy w Polsce Diabeteatr©, który wystawił spektakl pod tytułem  „Z pamiętnika Anioła” wskazując, iż forma prezentacji ma ogromne znaczenie w procesie edukacji pacjenta z chorobą przewlekłą. Ukończyła międzynarodowy kurs dla pielęgniarek diabetologicznych organizowany przez Europejską Fundację Pielęgniarek Diabetologicznych. Od 2013 roku prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej. Przewodnicząca komitetów naukowych, organizatorka i wykładowca podczas krajowych oraz międzynarodowych konferencji. Współautorka Standardów Holistycznej Edukacji Diabetologicznej. Współpracuje z Ministerstwem Zdrowia w sprawie rozwiązań w systemie opieki zdrowotnej nad pacjentem z cukrzycą. Przyjaciele mówią o niej: – „Pełna optymizmu, dla której życie i zdrowie ludzkie jest najważniejsze.”
 

 

Dr hab. n. med. Andrzej Tomasik

Specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog.

 

Prowadzi gabinet kardiologiczny w Zabrzu od 1996. Nauczyciel akademicki, adiunkt habilitowany II Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Prowadzi chorych i pełni dyżury w Oddziale Klinicznym Kardiologii w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu. Zajmuje się zabiegami kardiologii interwencyjnej (PTCA), implantacjami rozruszników, a także ich przezżylnym usuwaniem oraz ambulatoryjną kontrolą tych urządzeń. Członek Polskiego oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (Fellow of European Society of Cardiology).


 

Redakcja

 

Olaf Nabrdalik

41-818 Zabrze, ul. Zonna 80

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© Warning: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/klinikadiabetyka/domains/klinikadiabetyka.pl/public_html/templates/kdj/index.php on line 210 2021 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję