Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić wszystko, żeby nie dopuścić do niewydolności  nerek. Co można robić ? przede wszystkim dbać o to, żeby mieć dobre cukry, dobre ciśnienie tętnicze, dobry cholesterol i prawidłową masę ciała.

Wydolność nerek ocenia się na podstawie wyniku stężenia kreatyniny we krwi, które to badanie można wykonać w każdym laboratorium. Na badanie krwi, na podstawie którego ma być oznaczona kreatynina nie trzeba iść na czczo. Na podstawie kreatyniny wyliczana jest wydolność nerek określana za pomocą tzw. eGFR ( wskaźnik filtracji kłębuszkowej), które jeśli nerki są wydolne wynosi więcej niż 60ml/min. Od kwietnia 2019 r, od czasu kiedy ogłoszono wyniki dużego badania o akronimie CREDENCE wiadomo, że mamy lek, który przyczynia się także do ochrony nerek w cukrzycy typu 2 i jest nim kanagliflozyna czyli lek Invokana. Do badania tego zakwalifikowano pacjentów z cukrzycą typu 2, wśród których część miała obniżoną funkcję nerek czyli tzw. eGFR <60 ml/min. Okazało się, że osoby, które stosowały kanagliflozynę, w porównaniu do osób stosujących placebo miały lepszą funkcje nerek.

 

 

 

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Pacjenci  stosujący flozyny (Forxiga, Invokana, Jardiance),  zgłaszają się do Poradni Diabetologicznej prosząc...

Określona seria leku o nazwie Thiogamma, wydawanego wyłącznie na receptę, stosowanego wśród chorych na cukrzycę...

Tak, to prawda, że od 01.07.2019 Diaprel MR 60 mg, lek powszechnie stosowany przez wiele osób chorych na cukrzyce...

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© Warning: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/klinikadiabetyka/domains/klinikadiabetyka.pl/public_html/templates/kdj/index.php on line 210 2021 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję