Drukuj

Pacjenci  stosujący flozyny (Forxiga, Invokana, Jardiance),  zgłaszają się do Poradni Diabetologicznej prosząc o przepisanie stosowanych przez nich w/w leków ze zniżką. Niestety kryteria refundacyjne w chwili obecnej nie przewidują takiej możliwości żeby pacjent stosujący flozyny który ma wyrównane glikemie, mógł z tej opcji skorzystać.

Od 1 listopada 2019 ukazała się nowa lista refundacyjna , na której znalazły się takie leki jak: Forxiga, Invokana, Jardiance ale mogą być przepisane z refundacją jedynie jeśli pacjent chorujący na cukrzyce typu 2 leczony jest co najmniej dwoma  różnymi lekami doustnymi przeciwcukrzycowymi, od co najmniej 6 miesięcy i dodatkowo wartość HbA1cw wynosi minimum 8 % oraz pacjent charakteryzuje się wysokim ryzykiem sercowo naczyniowym.

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję