Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kalkulator HbA1c pozwala na szybkie przeliczenie średniego wyniku pomiaru cukru glukometrem na wynik HbA1c. Kalkulator HbA1c korzysta z jednostek, które wykorzystujemy w Polsce – wyniki HbA1c podane są w %, a wyniki poziomu cukru są podane w jednostkach mg/dl.

 

 

 

 

 

Użyj kalkulatora HbA1c

 

 

Jednostki HbA1c

Obecnie na świecie korzysta się z kilku rodzajów jednostek HbA1c. Dwie najbardziej rozpowszechnione w Europie i w USA są wyrażone w % oraz w jednostkach mmol/mol (millimol na mol).

W Polsce korzystamy z jednostek HbA1c wyrażonych w w procentach %, opracowanych w 1993 przez Diabetes Control and Complications Trial (DCCT). Oficjalne dokumenty PTD często jednak posługują się obiema jednostkami. Na świecie dąży się do zmiany jednostek procentowych na jednostki wyrażone w mmol/mol, opracowane przez International Federation of Clinical Chemistry (IFCC). Jednak ze względu na trudności w zmianie nawyków lekarzy oraz pacjentów wiele krajów korzysta z obu jednostek lub z tych jednostek, które są bardziej popularne.

Jedynymi wyjątkami są Japonia oraz Szwecja, które korzystają z własnych jednostek pomiaru HbA1c.

 

 

Normy HbA1c

Zalecane normy HbA1c różnią się co do pacjenta. Jeśli jesteś w ciąży, normy HbA1c są podobne do norm przewidzianych osób zdrowych, dla osób starszych normy HbA1c są mniej rygorystyczne. Dowiedz się jakie są normy HbA1c dla rożnych grup pacjentów.

 


Kalkulator HbA1c wykazał wysoki wynik – co robić?

Jeśli kalkulator HbA1c wykazał wysoki wynik HbA1c może to oznaczać, że w ostatnich 3 miesiącach miałeś podwyższony poziom cukru we krwi czyli hiperglikemię. A to z kolei może grozić powikłaniami cukrzycowymi w przyszłości. Koniecznie dokonaj pomiaru HbA1c w laboratorium aby potwierdzić ten wynik oraz zmodyfikuj dietę, tak aby wyrównać glikemię.

Ćwiczenia aerobowe w połączeniu z ćwiczeniami siłowymi są bardzo skuteczną metodą obniżenia glikemii i tym samym wyników HbA1c.

 

źródło: cukrzycapolska.pl

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Kalkulator dokładności pomiarów glukometrem wykazuje orientacyjny margines błędu, jakim są obarczone wyniki...

Kalkulator HbA1c pozwala na szybkie przeliczenie średniego wyniku pomiaru cukru glukometrem na wynik HbA1c. Kalkulator...

Wskaźnik WHR oznacza waist hip ratio czyli stosunek talii do bioder. Kalkulator WHR pomoże określić czy masz...

Kalkulator BMI (Body Mass Index) daje każdemu możliwość szybkiego i wygodnego obliczenia własnego wskaźnika masy...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© Warning: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/klinikadiabetyka/domains/klinikadiabetyka.pl/public_html/templates/kdj/index.php on line 210 2021 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję